Ülkemizde bir çok ilde binlerce trafik çekicisi bulunmaktadır. Bilinmesi gerekenler oto çekici hizmetlerimiz ile trafik çekicisi arasında fark olduğudur. Daha çok trafik vakfı yada belediyeler bünyesinde bulunabilen bu birimde talebiniz doğrultusundan ziyade trafiği sıkıntıya sokan araçların çekilmesi öngörülmüştür.

İstanbul Trafik çekicisi

İstanbul da trafik çekici 1996 yılında İstanbul trafik vakfı tarafından kurulmuştur. Yaklaşık 100 adet çekici kamyonu ile istanbulda bütün ilçelerde neredeyse yapılanmıştır. Bizlerin vermiş olduğu hizmette sizden gelen talepler dahilinde oto çekici adresinize yönlendirilirken trafik çekicisinde ise gün içerisinde trafiği zora sokacak, araç park etmenin yasak olduğu, diğer araçların ve araç sürücülerini tehlikeye atacak yanlış duraklama ve parklarda müdahale söz konusu olmaktadır. İstanbulda bazı özel sivil oto çekici firmaları kendilerini trafik çekicisi ve trafik vakfı bünyesinde olduğunu iddia ederek oto sahiplerini yanıltmaktadır. Bu gibi durulmarla karşılaşmanız durumuna trafik vakfı sitesi üzerindeki numaralardan şikayetlerinizi iletebilirsiniz.

Trafik Çekicisi Şikayetleri

Şehrimizde gün içerisinde yüzlerce araç trafik çekicileri tarafından otoparka alınmaktadır. Haberli yada habersiz bir çok araç belli merkezlerde bulunan otoparklarda sahiplerini beklemektedir. Bu konuda sorun yaşayan ve hiç bir kusuru olmadan aracının çekildiği iddia eden insan sayısıda oldukça fazladır. İnternette bunlarla ilgili fazlaca şikayet görmek mümkündür. Kimi araç sahibi aracının yasak olmayan bir konumda parkettiğini ancak aracının yine saniyeler içinde çekildiğini belirtmektedir. Kimi oto sahipleri uyarı tabelası olmadığı halde yine aracınının keyfi olarak oto parka çekildiğini defalarca şikayette bulunmuşlardır. Usulüne uygun çekici için trafik vakfı sitesinden detaylı bilgi edinebilir veya soru görüşlerinizi site üzerinden gönderebilirsiniz.

İlgili aramalar : trafik çekicisi, istanbul trafik çekicisi, trafik çekicisi nedir, trafik çekicisi şikayet, trafik çekicileri

 

 

Call Now Button